Kolejne zmiany na Facebooku

Przywykliśmy, że co jakiś czas Mark zmienia to i owo na Facebooku. Czasami jest to wygląd Osi Czasu na taką, która mu bardziej pasuje, a czasami to wygląd czcionki i całej górnej belki, aby serwis wyglądał spójnie. Teraz przyszedł czas na strony na Facebooku, popularnie nazywane fanpage’ami.

 

1

Jak to bywa w najpopularniejszej w naszym kraju (i nie tylko) sieci społecznościowej, zmiany nie wchodzą w życie u każdego w tym samym czasie. Jak zawsze wszystko zależy od szczęścia (a dokładniej: od serwera, na którym nasz fanpage sobie wisi), jednak w poniedziałek wszyscy powinni dostać nowy, odświeżony wygląd.

2Największą zmianą jest umieszczenie postów strony po prawej stronie, a zdjęć, aplikacji, mapki itd. – po lewej. Moim zdaniem jest to bardziej czytelny układ niż poprzedni, gdzie posty były po obu stronach Osi Czasu i nie zawsze było wiadomo, jaka jest ich chronologia.

Największa zmiana jaką można zobaczyć, to usunięcie panelu administracyjnego z górnej części i przeniesienie go na prawą część, między postami, a listą znajomych. Dzięki temu widać zarówno fanpage, jak i powiadomienia. Drobnym mankamentem jest brak możliwości szybkiego sprawdzenia zasięgu ostatnich postów.

Kolejna zmiana jaka się pojawiła, widoczna dla każdego, to nowa, schludniejsza mapka.

Czy te zmiany mocno ingerują w krajobraz Facebooka? Wątpię. Większość użytkowników wchodzi w interakcje z polubionymi fanpage’ami na swojej Osi Czasu, więc może przeoczyć te zmiany. Jeśli jednak ktoś jest ciekawy, to może sobie na spokojnie przeklikać nasz fanpage. Zapraszamy!

Rafał Chodzicki

Specjalista SEO i Social Media

Ostatnie wpisy Rafał Chodzicki (zobacz wszystkie)


Skomentuj

Na blogu jest moderacja komentarzy. Nie ma potrzeby kilkukrotnego komentowania.