Zmiany w kampanii AdWords – czy opłacalne?

Opiekowaliśmy się ostatnio kampanią dla klienta, który swoją działalność prowadzi na terenie całej Polski. Firma jest dość spora, dlatego zależy jej na uzyskaniu bardzo dużej ilości kliknięć, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnego budżetu. Funkcjonuje w branży medycznej, która jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o promocję, ze względu na bardzo liczna konkurencję. Nie zrażając się tym, dobraliśmy odpowiednie słowa kluczowe i przystąpiliśmy do optymalizacji.

Czas Śr.CPC Kliknięcia Koszt
1 tydzień 0,67 zł 467 313 zł
2 tydzień 0,48 zł 810 387 zł
3 tydzień 0,36 zł 958 348 zł
4 tydzień 0,35 zł 816 288 zł
5 tydzień 0,25 zł 1 126 281 zł

Praca nad współczynnikiem klikalności i wynikiem jakości owocowała tym, że kampania dobrze się rozwijała. Średni koszt kliknięcia stale malał, jednak wiadome było, że taki stan rzeczy nie może utrzymywać się wiecznie i w końcu ustabilizuje się na jednym poziomie.

case przed

Tak też się stało, a my zaczęliśmy się zastanawiać co jeszcze można zrobić, by klient płacił mniej. Postanowiliśmy do nazw produktów i usług które oferował klient, dodawać konkretne nazwy miast w których ma on swoje filie. Był to proces niezwykle żmudny i pracochłonny, wymagający od nas sporych nakładów czasu, jako że przedstawicielstwa klienta w kraju są bardzo liczne.

Tym bardziej ucieszyły nas rezultaty tego zabiegu. Nie tylko udało się obniżyć koszty kliknięcia o niemal 30%, ale mimo niższych stawek, reklamy klienta wciąż wyświetlały się na wysokich pozycjach, gdyż lepiej trafiały w gust użytkowników, którzy byli bardzo precyzyjni w formułowaniu zapytań wpisywanych w wyszukiwarkę.

Takie zachowanie wysokich pozycji jest ważne dlatego, że nawet jeśli użytkownicy nie klikają naszej reklamy, zwracają na nią uwagę, często zapamiętują nazwę firmy, i gdy kolejny raz się z nią spotkają, nazwa ta nie będzie im obca, co jest ważne przy budowaniu szeroko rozpoznawanej marki.case po

Zmiany w kampanii po modyfikacjach:

Śr. CPC – ▼29 %

Kliknięcia – ▲38 %

Koszt – ▼2,5 %

Jacek Kłodawski

Ostatnie wpisy Jacek Kłodawski (zobacz wszystkie)


1 komentarz


Skomentuj

Na blogu jest moderacja komentarzy. Nie ma potrzeby kilkukrotnego komentowania.