Dwa zdjęcia profilowe

Facebook posiada wiele możliwości, większość z nich jest dostępna z poziomu ustawień i edycji profilu. Część z nich jest jednak ukryta i wymaga nieco kombinowania. Oto przepis na to, jak posiadać dwa różne zdjęcia profilowe – jedno widoczne na naszej osobistej tablicy, a drugie w postaci miniatury, tak jak na tym obrazku (kliknij, aby powiększyć):

dwa

Jak to zrobić? Całkiem prosto. Najpierw wchodzimy do sekcji ze swoimi zdjęciami:

https://www.facebook.com/me/photos_albums i wybieramy, które zdjęcie będzie naszym nowym zdjęciem profilowym. Zdjęcie powinno być z albumu zdjęć profilowych. A potem:

1. Klikamy na nie i z paska wyszukiwarki kopiujemy wartość fbid (na zdjęciu powyżej zaznaczona na czerwono).

adresik

 

edycja2. Wracamy do naszej strony na Facebooku, najeżdżamy na nasze obecne zdjęcie profilowe (będzie miniaturką) i klikamy „edycję profilowego”.

 

prawy

3. Wyskoczy nam okienko z naszym zdjęciem. Klikamy prawym przyciskiem myszy na naszym zdjęciu i wybieramy opcję „zbadaj element”.

 

konsola 4. Pojawi się nam kod strony. Szukamy w nim pola, które nazywa się „form id” i rozwijamy je (klikamy na strzałkę), następnie w linii „input (…) fbid” klikamy dwa razy na wartość liczbową (zaznaczona na zdjęciu) i wklejamy zamiast niej wartość z punktu 1. Klikamy w dowolnym miejscu, aby zapisać zmiany, zamykamy konsolę i klikamy OK na okienku edycji podglądu profilowego.

 

5. Uwaga: wszelkie zmiany cofną się, kiedy zmienimy zdjęcie profilowe.

 

Powodzenia!

Rafał Chodzicki

Specjalista SEO i Social Media

Ostatnie wpisy Rafał Chodzicki (zobacz wszystkie)


Skomentuj

Na blogu jest moderacja komentarzy. Nie ma potrzeby kilkukrotnego komentowania.