Czas na nowy poziom!

Obiecałem, że raz na jakiś czas będę dawać informacje, które są świeżutkie. No to lecimy, Facebook, największy portal społecznościowy na świecie nieco zmienia zasady, na jakich będą wyświetlane reklamy u niego.

Jak ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział: „ruchome obrazki są fajniejsze niż nieruchome” i na bazie tego pomysłu pojawiła się idea reklam wideo. Co prawda, znając politykę Facebooka, to jak będą wyglądać dowiemy się dopiero, kiedy będziemy je widzieć na żywo. To co wiadomo w tej chwili nie jest zbytnio optymistyczne. Po pierwsze, praktycznie zatwierdzono, że reklamy będą odtwarzać się same. Dla reklamodawców to wygodne, bo czy chcemy, czy nie będziemy widzieć reklamy, że tak powiem, odpalone. Drugi pewnik to czas reklam, 15 sekund, czyli będą to raczej migawki niż reklamy, jakie znamy z telewizji. Umiejscowienie reklam jest na razie owiane tajemnicą, niektórzy mówią o panelu po prawej, gdzie tradycyjnie widać reklamy. Inna opcja, i osobiście na nią stawiam mój dzienny przydział zupek chińskich, to że będzie to w formie jaką obecnie mają posty sponsorowane. Powody są dwa, po pierwsze większa powierzchnia reklamowa, czyli większe zyski z reklam. Po drugie, użytkownik musi to zobaczyć, szukając postów swoich znajomych.

Jakie będą dla nas, zwykłych użytkowników, konsekwencje? Takie jak zawsze, kiedy ktoś wpycha nam reklamy, które możliwe że nie tylko same będą się włączać, ale możliwe że będą jeszcze same odtwarzać dźwięk. Rano wstajecie, pijecie kawusię a tu reklama pieluszek atakuje z Facebooka. Podsumowując, Google się na pewno ucieszyło z tych reklam. W końcu, zbuntowani użytkownicy pójdą tam, gdzie reklamy nie są tak drażniące.

Rafał Chodzicki

Specjalista SEO i Social Media

Ostatnie wpisy Rafał Chodzicki (zobacz wszystkie)


Skomentuj

Na blogu jest moderacja komentarzy. Nie ma potrzeby kilkukrotnego komentowania.